Podziemne Oceany Ziemi

Livia Ether FLOW

Naukowcy odkryli ogromne oceany wody ukryte setki kilometrów pod ziemią

*

*

Na głębokości setek kilometrów od warstwy wód gruntowych mogą się znajdować kolejne oceany. W świecie wysokich ciśnień gdzie króluje zjawisko polimorfizmu objawia się to w postaci grup hydroksylowych obecnych w mineralnej warstwie pośredniej zwanej ringwoodite.

Nie ma polskiej nazwy tej warstwy wnętrza ziemi. Została ona zaproponowana przez australijskiego geofizyka Teda Ringwooda i stąd ringwoodite. Długo to pozostawało jedynie teorią, ale analizy fal sejsmicznych towarzyszących trzęsieniom ziemi pokazują, że ich prędkość zmienia się nagle na granicy górnego i dolnego płaszcza ziemi na głębokości od 410 do 660 kilometrów. Jest to warstwa polimorficznego oliwinu zawierająca dużą domieszkę wody.

Do tej pory nikt nie wydobył ringwoodite pochodzącego z płaszcza Ziemi. Nie mamy technologii pozwalającej pobranie takich próbek. Odnajdowano jednak ringwoodite pochodzący z meteorytów więc podejrzewano, że ziemska warstwa pośrednia będąca pod dużym ciśnieniem, rzeczywiście istnieje.

Przełomu dokonano w 2008 roku w…

View original post 349 more words

Advertisements

About Livia Ether Flow

‚I am the child of Earth and starry Heaven’ Freedom for all living beings and the all worlds.. Deeper than memory.. beyond the time…. i send you blessings where you are ♥ ƸӜƷ ♥ Livia Ether Flow LiRa https://liviaspacedotcom.wordpress.com/
Gallery | This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s